Dirbame visoje Lietuvoje Susisiekite dabar: 8 672 39999

Įtempiamos lubos: dažniausiai padaromos klaidos

Dažnu atveju, įtempiamos lubos – paskutinis statybų štrichas. Etapas, kuriame kiekvienas statytojas jaučia ne tik moralinį, bet ir finansinį išsekimą. Tai etapas, kuomet sprendimai priimami greičiau ir noras užbaigti varginančias statybas ima viršų virš motyvacijos gilintis ir susipažinti su įtempiamų lubų montavimo specifika, kokybiniais reikalavimais ir standartais. Padaromos klaidos, kurios gali kainuoti net tik laiko sąnaudas, finansinius praradimus, bet ir sugadintais kitų statybų etapais ir pakartotinais darbais. Norėtume nuraminti, kad šias klaidas padaro net 80% būstą įsirengiančių naujakurių. Kokios gi tai klaidos? Deja, bet visų negalėsime išvardyti viename straipsnyje, tačiau pasistengsime apžvelgti pagrindines ir skaudžiausias. Patarsime, kaip galima jų išvengti ir kaip teisingai rinktis įtempiamų lubų montavimo įmonę. Klaidos daromos dėl lubų montuotojų neprofesionalumo, patirties stokos ir nesąžiningo veikimo ar neveikimo.

Pirma ir dažniausia klaida – nekokybiškos medžiagos.

Įtempiamos lubos – tai PVC (polivinilchlorido) plėvelė. Plėvelė pagaminta iš saugių medžiagų, iš kurių gaminami dauguma mūsų buityje supančių daiktų, maisto pakuočių, žaislų ir net medicininių priemonių. Pagal Europos Sąjungos statybos reglamentus statybose naudojamos medžiagos turi būti saugios ir neturinčios šalutinio poveikio. Todėl, medžiagos sertifikuojamos ir griežtai vertinama cheminių medžiagų sudėtis, jų poveikis sveikatai ir aplinkai. Tačiau, ne maža dalis lubų montuotojų, stengdamiesi sutaupyti, montuoja medžiagomis, kurios ne tik turi savyje kenksmingų medžiagų sveikatai ir aplinkai, bet yra ypatingai degios ir greitai dūlančios. Pagal mokslininkų atliktus tyrimus, tokios lubos gali būti kvėpavimo takų ligų priežastimi, alerginių sutrikimų sukėlėjais ar net vėžinių susirgimų akseleratoriumi. Apmaudu tai, kad dažniausiai sutaupoma suma yra tik vos keli eurai per kvadratą, o galima žala ir pasekmės fatališkos. Todėl, prieš įsigydami įtempiamas lubas, būtinai patikrinkite ar gamintojo sertifikatas atitinka Europos Sąjungos standartus ir reikalavimus. Nes moderni lubų apdaila gali tapti dideliu trūkumu.

Antra didžiausia klaida – montuotojų neprofesionalumas.

Daugumai gali atrodyti, kad įtempiamas lubas gali sumontuoti bet kas. Apgaulingas sistemos paprastumas dažnai tampa esmine problema neteisingai atlikus darbus. Rinkoje egzistuoja dešimtys įmonių, kurių tariami specialistai atlieka darbus be šiems darbams reikalingų atestatų ir reikiamos kvalifikacijos. Darbuotojo kvalifikacija turi būti patvirtinta ne tik atestatu, bet ir reguliariu žinių atnaujinimą patvirtinančiu dokumentu. Patirtis leidžia nepadaryti klaidų, kurios gali turėti pasekmes tiek montuojant, tiek užbaigus darbus. Profesionalas turi paisyti maždaug apie 200 kokybinių parametrų pradedant matavimu, sistemų ir medžiagų parinkimu ir baigiant montavimu. Nesvarbių procesų nėra. Tik teisinga darbų etapų visuma užtikrina įtempiamų lubų estetinę vertę ir ilgaamžiškumą.

Trečia ir bene svarbiausia klaida – vienadienių montuotojų pasirinkimas.

Noras sutaupyti kartais nugali sveiką protą ir profesionalų rekomendacijas. Tik ilgametę darbo patirtį turinti įtempiamų lubų montavimo įmonė brangins ne tik savo vardą, bet ir klientų sveikatą bei ramybę. Nuolat tobulėjančios technologijos ir darbų specifika reikalauja nuolatinių žinių atnaujinimo, įrankių atnaujinimo, preciziškumo ir kruopštumo. Įmonė savo darbus patvirtina atliktų darbų perdavimo aktu ir garantiniu dokumentu. “Lubų vizijos” specialistai prisiima atsakomybę ne tik už savo atliktus darbus, bet ir siekia, kad kiekvienas darbas būtų atliekamas pagal pačius aukščiausius kokybės ir darbo etikos standartus.
Baigdami šį straipsnį norime palinkėti: rinkitės atsakingai, rinkitės protingai.