Dirbame visoje Lietuvoje Susisiekite dabar: 8 672 39999

Įtempiamos lubos Vilniuje

Įtempiamos lubos – ne naujiena tiek naujakuriams, tiek tiems kurie naujindami savo būstą ieško modernių ir pigesnių sprendimų savo interjerui. Įtempiamų lubų populiarumas augo ne metais, o mėnesiais. Šiuo straipsniu norime su jumis pasidalinti statistika dirbant įtempiamų lubų versle Lietuvoje jau daugelį metų. Galime daryti išvadas tik remiantis praktine patirtimi, nes oficialios statistikos ir tyrimų Lietuvoje nebuvo atlikta. Pateiksime duomenis analizuodami savo 12 metų veiklos rodiklius, kurie, tikime, atitinka realią šio segmento augimo tendenciją. Šį kartą analizuosime įtempiamų lubų augimo rodiklius remdamiesi didžiausio Lietuvoje regiono statistika. Vilniaus regionas bus mūsų tyrimų objektas, kuris apima visą Vilniaus apskritį. Užbėgant už akių kitų straipsnių tematikai, sukursime intrigą: įtempiamų lubų augimo tendencijos ženkliai skiriasi tarp kitų regionų.

Įtempiamos lubos Vilniuje iki krizės ir po krizės

Nepriklausomos Lietuvos statybų istoriją skaidome į du etapus: iki 2008 metų ir po jų. Lygiai taip pat skaidome ir įtempiamų lubų populiarumo erą Lietuvoje.Tai metai, kada krizė įgavo ne tik teorinę, bet ir praktinę formą. Statybų tempas, kokybė ir pardavimai iki krizės neįsileido į Lietuvos rinką tokių naujovių kaip įtempiamos lubos, nes tiesiog nebuvo joms poreikio. Vystomi projektai neturėjo nei kokybinių, nei sprendinių, nei finansinių racionalumo reikalavimų. Visi statė ir visi pirko tai ką statė. Niekam nebuvo aktualūs sprendimai, kurie leisdavo ne tik sutaupyti, bet ir sukurti išskirtinio grožio interjerą. Krizė sudėliojo taškus. Tai metai, kai šių dienų „Lubų vizijos“ komanda pradėjo formuoti įtempiamų lubų rinkos praktiką ir tendencijas. Statybų rinkos suirutė privertė namų statytojus ieškoti sprendimų, kurie atitiktų aukščiausius kokybės reikalavimus, bet tuo pačiu kainuotų ženkliai mažiau. Įtempiamos lubos pateisino pokyčių meto lūkesčius su kaupu. Įtempiamos lubos turėjo tą patį vizualinį efektą kaip gipso montavimas, bet kainavo kur kas pigiau. Įtempiamų lubų populiarumas augo ir dėl medžiagų įvairovės. Nors šiai dienai baltos, matinės įtempiamų lubų medžiagos išlieka kaip pats populiariausias pasirinkimas, vis labiau populiarėja ir kitos spalvos, bei tekstūros. Gerėjant ekonominei situacijai ir vis dažniau patikint interjero dizaino darbus specialistams, įtempiamos lubos tapo populiariu pasirinkimu ir tarp dizainerių, siekiančių išskirtinumo ir nestandartinių sprendimų savo klientams.

Įtempiamų lubų Vilniuje augimo tendencijos

Tad, grįžtant prie straipsnio užuomazgos, norime pasidalinti statistiniais rodikliais, kurie pateiks įtempiamų lubų augimo tendenciją Vilniaus regione. 2008 metais įrenginėjant lubas, įtempiamos lubos Vilniuje tesudarė 5-8 procentus lyginant su alternatyvomis, kur aiškiai dominavo gipsas. 2009 metais, mūsų darbai įgavo pagreitį ir fiksuodami darbų apimtis matėme dvigubą augimą, kas, manome, kad koreliavo su įtempiamų lubų įrengiamo ploto augimo bendrai paėmus visame Vilniaus regione per sekančius kelis metus. 2014 metais įtempiamų lubų bendras plotas Vilniaus regione viršijo 30% bendro ploto. Atsigaunanti ekonomika ir naujas statybų bumas šiai dienai įtempiamas lubas padarė pačiu populiariausiu sprendimu, taip išstumdamos ilgametį gipso dominavimą. Galime drąsiai teigti, kad šiai dienai įtempiamų lubų Vilniuje bendras plotas siekia 60% visų lubų. Įtempiamos lubos tapo pačiu populiariausiu sprendimu dėl savo savybių, kainos, įrengimo kaštų ir dizaino įvairovės. Tai lubos be trūkumų.