Dirbame visoje Lietuvoje Susisiekite dabar: 8 672 39999

Šiuolaikiniai lubų dizaino sprendimai: kaip nepasiklysti gausioje pasiūloje?

Nenumaldomai artėja namų remontas, o Jūs jau dabar sukate galvą, kokius interjero sprendimus priimti, kad vėliau netektų gailėtis? Nesijaudinkite, remonto darbai – didžiulis galvos skausmas kiekvienam naujakuriui. Tačiau, jeigu nuo pat pradžių daug domėsitės ir negailėdami savo laiko skirsite jėgas namų jaukumo kūrimui – tikrai pavyks įgyvendinti net ir slapčiausias interjero vizijas.

Lubų atnaujinimas – bene pati svarbiausia namų remonto dalis. Jeigu baldus visada galite pakeisti kitais, o sienas persidažyti ar persitapetuoti, tai su lubomis nėra taip viskas paprasta. Luboms reikia skirti ypatingą dėmesį, kadangi jos montuojamos itin ilgam laikotarpiui: 10, 30 metų, o gal net ir visam likusiam gyvenimui. Šiuo metu siūloma labai įvairaus dizaino lubų, todėl kiekvienam šeimininkui sunku priimti racionalius apdailos sprendimus. Šiek tiek susipažinę su pačiais populiariausiais lubų montavimo būdais, galėsite ne tik lengviau, bet ir greičiau apsispręsti.

Gipso kartono lubos – klasikinis sprendimas, vertinantiems ilgaamžiškumą

Daugelį metų visoje Lietuvoje buvo populiarios tik tinkuotos lubos. Tačiau jau gana senokai jas iš populiarumo viršūnių sėkmingai „išstūmė“ gipso kartonas. Šios lubos geriausiai tinka tiems, kurie siekia ilgaamžiškumo. Gipso kartono lubos montuojamos keliais etapais: dedami specialūs profiliai, prisukamos gipso plokštės, koreguojamos siūlės, dedamas gruntas, glaistas ir tik tada galima pradėti apdailos darbus. Vidutiniško dydžio 3 kambarių bute šios lubos galėtų būti sumontuojamos per 4-8 dienas (priklausomai nuo to, ar reikalingos lygios, ar išskirtinių formų lubos).

Gipso kartono privalumai:

  • Ilgaamžiškumas. Lubos namuose puikiai tarnauja 10 – 30 metų (priklauso nuo pastato būklės). Jas visada galima perdažyti, siekiant prisiderinti prie atsinaujinusio namų interjero.
  • Iškart išgaunamas lygus paviršius, nereikia atskirai šveisti bei lyginti lubų.
  • Gipsas labai atsparus ugniai ir drėgmei. Tereikia pasirinkti specialias plokštes.

Gipso kartono lubos yra pigus pasirinkimas tik tuo atveju, jeigu montavimą atliksite patys. Tačiau, juk ne kiekvienas turi reikalingus darbo įrankius, galų gale kantrybės, žinių ir laiko. Įvertinus medžiagų ir meistrų darbo kainą, suma gali kiek išaugti. Taip pat reikia paruošti namus, išnešti arba apdengti baldus, priešingu atveju, ant jų užtiškę dažai gali padaryti neatitaisomą žalą. Taip pat reikia įvertinti, jog pjaustant ir šlifuojant patalpose kaupsis dulkės.

Įtempiamos lubos – populiariausias pasirinkimas šiuolaikiniams naujakuriams

Įtempiamos lubos jau ne pirmus metus sėkmingai montuojamos daugelyje lietuvių namų. Viskas vyksta labai paprastai: pas Jus atvyksta meistrai, išmatuoja lubų erdvę, kartu aptariate, kur bus šviestuvai. Po 2-7 dienų (priklausomai nuo įmonės užimtumo) lubos jau būna pagamintos. Jos ištempiamos Jūsų namuose be jokių dulkių, nėra reikalo uždengti baldus. Šis darbas trunka iki kelių valandų.

Įtempiamų lubų privalumai:

  • Greitas ir švarus rezultatas. Šeimininkams nereikia atskirai rūpintis medžiagomis ar įrankiais. Viskuo pasirūpina įtempiamų lubų gaminimo įmonė.
  • Itin platus dizaino pasirinkimas: galima rinktis ne tik išskirtines formas, bet ir nuotraukas ar paveiksliukus. Įtempiamos lubos gali būti tiek matinės, tiek blizgios. Dėl tokio gausaus dizaino pasirinkimo, jos puikiai dera ne tik namuose, tačiau ir visuomeniniuose ar privataus sektoriaus pastatuose. Gipso kartono lubos nepasižymi tokiomis išskirtinėmis dizaino variacijomis.
  • Apsaugo pastatus nuo užliejimo patiriamų nuostolių.
  • Įvertinus šiuos privalumus, kaina tikrai nedidelė, o lubos išsilaiko mažiausiai 15 – 20 metų.

Apibendrinant galima teigti, kad renkantis lubas, vertėtų atsižvelgti ne tik į savo pajamas, tačiau ir į poreikius, laiką bei siūlomus skirtingų montavimo metodų privalumus. Kas tinka vienam šeimininkui, netiks kitam. Juk vieniems pakanka subtiliai lygių lubų, o štai kiti siekia išskirtinio lubų dizaino su fototapetais ir dailiomis linijomis bei apšvietimu.

Tikimės, kad Jums pasidarė kiek lengviau ir dabar turėsite ne tik daugiau žinių apie skirtingų lubų apdailos būdus, bet ir galėsite patarti kitiems. Linkime sėkmingo pasirinkimo ir sklandžių remonto darbų!