Dirbame visoje Lietuvoje Susisiekite dabar: 8 672 39999

Viskas, ką turite žinoti apie įtempiamas lubas

Jei dar neteko išbandyti savo namuose, esame tikri, kad apie šią lubų apdailos bombą jau esate girdėję, o galbūt net žavėjęsi draugų ar giminaičių būstuose. Ir ne be reikalo – įtempiamos lubos – tai inovatyvus, šiuolaikiškas, ilgaamžis pasirinkimas, kuris džiugina ne tik akį, bet ir piniginę. Vis dažniau šis apdailos būdas pasirenkamas ne tik įrengiant naujus būstus, bet ir renovuojant. Prognozuojama, jog jei įtempiamų lubų populiarumas augs tokiu tempu, jau po dviejų metų jos iš rinkos išstums kitus lubų sprendimus ir užkariaus net 80% įrengiamų naujų namų lubų ploto…Todėl manome, kad verta daugiau apie šį šiuolaikinį lubų apdailos būdą sužinoti.

Įtempiamosios lubos pasaulyje atsirado maždaug prieš 30 metų, Lietuvoje jos ėmė populiarėti apytiksliai prieš 15 metų. Gaminamos iš PVC (polivinilchlorido) arba poliesterio, įtempiamosios lubos gali būti kelių pagrindinių tipų: satininės, matinės arba blizgios. Satininių lubų pavadinimas kilo iš naudojamų satino siūlų pynimo būdo. Šis lubų tipas puikiai sujungia matinių ir blizgių lubų ypatumus bei nepriekaištingai dera prie klasikinio interjero. Silpnas atspindžio efektas, pastelinės spalvos atrodo nepretenzingai ir jaukiai bei padeda kurti šiltą atmosferą. Matinės įtempiamosios lubos puikiai dera visose aplinkose, suteikia aplinkai šviesos ir lengvumo. Prie jų lengva priderinti kitus kambario aksesuarus, o pasirikta lubų spalva išlieka ilgus metus. Blizgios įtempiamos lubos pasižymi aukšto atspindžio savybėmis, dėl to aplinka atrodo šviesi, erdvi, o lubos – aukštesnės. Jei norite kurti interjero šedevrus – šis pasirinkimas būtent jums, nes blizgių lubų medžiagas galima suderinti su kitomis faktūromis ir išgauti įstabių efektų (pavyzdžiui, įrengiant dviejų lygių lubas). 

Taigi, sužinojus apie pagrindinius įtempiamųjų lubų tipus, kokie kiti šio apdailos būdo privalumai? Tai, žinoma, gera kainos ir kokybės dermė – tokios lubos ne tik dailiai atrodo, yra ilgaamžės, bet ir smarkiai neplonina piniginės. Gera žinia ir tiems, kurie jaudinasi dėl remonto sukeliamų nepatogumų –  įtempiamos lubos įrengiamos sparčiai (15-17 kv. metrų kambaryje – per dvi su puse valandos). Taip pat išvengiama šiukšlių bei dulkių –  montuojant nebūtina ne tik ieškoti kitos nakvynės vietos, bet ir nereikia iš kambario išnešti visų baldų. Labai svarbu ir tai, kad įtempiamos lubos gali apie 3 cm sumažinti kambario aukštį, tai aktualu, kai lubos nelygios ir norima jas gražiai suvienodinti. Įrengiant paslepiami senų lubų paviršiniai defektai – įtrūkimai, nelygumai, dėmės. Įtempiamosios lubos turi apsaugą nuo vandens užliejimo iš viršaus (apie 100 l vandens m2), jose nesiveisia pelėsis. Taigi, galėsite nesibaiminti pavojaus sveikatai ir netyčiomis kaimynų sukelto potvynio. Jau minėjome, kad galima išleisti į laisvę savo kūrybiškumą ir rinktis įvairias lubų dekoracijas, piešinius.

Kokį variantą bepasirinksit, įtempiamos lubos tikrai prisidės prie jūsų namų jaukumo – į juos po kasdienio darbų maratono tikrai norėsis kuo greičiau
grįžti ir grožėtis!